Založ si blog

Prečo musí mať každá aktualizácia CHYBY ? !

2015.12.11_03h15m53s_006_

Pripravuje sa…

To sú slová ktoré na nás vyskočia, keď čakáme na stiahnutie novej aktualizácie. Vyvolávajú v nás zvedavosť a radosť s niečoho nového, čo sme do teraz nemali a čo „nutne“ potrebujeme.

 

Ako je teda možné, že sa nám (takmer) vždy na našej tvári zobrazí výraz, presne taký, aký je na obrázku vyššie? (A dal by som ruku do ohňa za to, že niekedy ešte aj horší..).

Ako si vôbec môžu poskytovatelia, OS (operačných systémov) dovoliť vypustiť aktualizáciu alebo nejaký menší, či väčší update, keď na ňom nefungujú niekedy ZÁKLADNÉ a intuitívne používané funkcie?! Každý z nás si mädlí ruky a je celý natešený, keď mu jeho software (OS) oznámi, že je k dispozícií nová aktualizácia. Ale čo s toho, keď sa po zaplátaní (nainštalovaní) novo-nájdených dier, z čista jasna objaví úplne nový problém s ktorým pred tým NIČ NEBOLO!

 

Celý problém vidím v tom, že všetky monopolistické spoločnosti vyvíjajúce softvér (hlavne tá najväčšia a najrozšírenejšia, ktorej som aj ja sám, aktívnym a dlhoročným používateľom), vypúšťajú na verejnosť, nám spotrebiteľom nedokončené a na rýchlo „zbúchané“ produkty, s cieľom zvýšenia zisku. A aj keď sa zdajú byť na prvý pohľad dokonalé, opak je pravdou.

Mnohokrát sa stáva, že úplne nepotrebné a hlboko-ukryté funkcie, ktoré reálny (bežný) používateľ NIKDY nevyužije (pričom ja sám, som dosť technický typ) šlapú ako hodinky, a tie ktoré by mali byť samozrejmosť a ostanú nepovšimnuté… (Ku príkladu: základné funkcie ako točenie koliečkom a posúvanie ponuky priamo v lište, nefunkčnosť celej prihlasovacej obrazovky, samovoľné reštarty, blokovanie doplnkov z tretích strán a mnoho mnoho iného…)

 

 

Prečo, funkcie (najmä v nepriamo spomínanom novo-vydanom OS s poradovým číslom 10), s ktorými používateľ prichádza do styku takmer dennodenne, vyzerajú akoby ich robili len ako nejaké záležitosti s povinnosti (napr. ako drevené ošúchané dvere na kuríne – ktoré sú len, aby nejaké boli)?

 

 

Je to spôsobené tým, že programátori (Pozor, nechcem sa dotknúť, žiadneho programátora osobne – mierim tým všeobecne na veľké spoločnosti, ktoré zaujímajú len naše obeživá a nie na naša radosť s používania ich diela. Teda nie na, programátorov jednotlivcov (aj v menších a stredne veľkých firmách), idúcich si vlastnou cestou, ktorí doslova žijú, a sú prepojený, s produktom / službou, cez nekonečné riadky kódov, vychádzajúci z pod ich prstov), a hlavne celý/é vývojový/é tím/y, sa zameriava/jú na to aby bol produkt čo najrýchlejšie hotový, tak ako im to zadá „matka“.

Ale čo je hlavné; ONI NIESU SKUTOČNÝ POUŽÍVATELIA, ktorí potrebujú na rýchlo niečo vytlačiť, skopírovať z USB kľúča alebo len používať stabilný systém bez nečakaných problémov, ktoré im vymažú ich dvoj-troj hodinovú prácu!

 

Dochádza tu, k takzvanému „efektu vyhorenia“. Kedy človek, už stratí / zabudne podstatu, PREČO, niečo vykonáva a hlavne s akým cieľom (pretože vidí za tým len to, ČO ZA TO DOSTANE). V tejto fáze, sa stáva akousi bábkou / zombie, ktorý len bezducho vkročí do prostredia výkonu práce, a AUTOMATICKY produkuje veci, podľa dávno naučenej šablóny a spôsobov (ktoré prestali byť INÉ od tích predošlých, akonáhle prestal vidieť na konci svojej cesty, slovíčko „PREČO“ ale „ZA ČO„).

 

Verzie sú a budú síce nové, ale v konečnom dôsledku z nich bude stále cítiť staré, zakorenené postupy (spôsobené efektom vyhorenia) a „energetické vyžarovanie“ ktoré sa z jeho prístupu, prenesie aj do výsledného produktu, pocítia aj koncový spotrebitelia resp. používatelia. Máte to ako z jedlom. Keď je kuchár rozčúlený, nahnevaný a hlavne už nemá záujem sa vo svojom remesle zdokonaľovať (lebo ho ovláda automatika povinnosti a nie nadšenie a láska k tomu čo robí), tak ani jeho jedlo nechutí dobre. V podstate necíti z jeho prípravy, pocit zadosťučinenia a dobre vykonanej práce, ktorá môže niekomu vyčariť úsmev na tvári, radosť, emócie a mnoho, mnoho iného… – Jednoducho TO LEN UROBÍ.

 

 

Preto Vás prosím, snažme sa pozerať na každú (ale naozaj každú), vec, činnosť, prácu… Ktorú budeme vykonávať (alebo ju budeme vidieť, robiť niekoho iného). Tak ako by sme ju robili samy pre seba a malo by to byť, to posledné, čo by sme na tomto svete mohli vykonať.

 

 

Dúfam, že môj posledný blog bol pre Vás inšpiráciou a stane sa ňou vždy, keď si ho prečítate.

 

A že sa odteraz väčšinu svojho času, budete tváriť už iba takto:

6_

 

Dovidenia priatelia

 

 

ALEX HVIEZDNY

Ringierove kráľovstvo a jeho poddaní

02.12.2015

Isteže, každý si niekedy schuti zakľaje alebo sa posťažuje... Ale robiť to neustále a bez akéhokoľvek relevantného dôvodu (k tomu ešte takým spôsobom) je úplne neprofesionálne. Zvlášť viac »

Príde k nám dravá šelma zo Spojeného kráľovstva!

21.11.2015

"Stačil jeden telefonát a bolo to" Takmer takto jednoducho sa na Slovensku preinvestuje 1,4 miliardy eur, zamestná sa vyše 3.000 ľudí a z našej krajiny vyexportujeme o 300.000 áut ročne viac. viac »

Gabčíkovo – zostaneme odkázaní na šnorchel?

14.11.2015

Starostovia okolitých obcí si pochvaľujú, že sa môžu opäť takpovediac, voľne pohybovať z ostrova na pevninu a zase späť, pomocou novej kompy, ale "niekto" im chce ich radosť zatrhnúť.  viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

Alexander Hviezdny

Hviezdne blogy, pre hviezdnych čitateľov!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 42213x
Priemerná čítanosť článkov: 5277x

Autor blogu