Založ si blog

Gabčíkovo – zostaneme odkázaní na šnorchel?

Starostovia okolitých obcí si pochvaľujú, že sa môžu opäť takpovediac, voľne pohybovať z ostrova na pevninu a zase späť, pomocou novej kompy, ale “niekto” im chce ich radosť zatrhnúť.

 

Každý rozumný človek by si povedal, že pokiaľ sa mám ako dostať domov (čo pred tým šlo len veľmi ťažko a v obmedzenom čase) a som s tým spokojný nielen ja, ale aj moji susedia, prečo by som to mal meniť, len kvôli nejakému názoru politika, (ktorý aj tak len stále “kecá” a snaží sa všetko dementovať)?

 

Celý problém vznikol ešte veľmi veľmi dávno, keď staručká kompa ešte len dosluhovala a potrebovala nového “parťáka” lebo bola súca, skoro už len do starého, železa.. A tak sa začalo z hútaním ako túto tento problém vyriešiť. Možností bolo mnoho ale ani jedno sa nestretlo s pozitívnym ohlasom.

Dokonca keď, sa v roku 2007 pokúšali starostovia odrezaných obcí (Bodíky, Horný Bar, Rohovce a Vojka nad Dunajom) tento problém vyriešiť (nielen v záujme svojich občanov), bolo im povedané, že majú byť radi za to čo “majú” (pozn. čo NEMAJÚ!).

 

Nakoniec sa všetko dalo do pohybu až o 5 dlhých nekonečných rokov, konkrétne v roku 2012. Keď sa po prebratí všetkých možných riešení dospelo k názoru, že asi bude najlepšie (teda aj najvýhodnejšie – ekonomicky aj ekologicky – s krátkodobého hľadiska) výmena starej, už takmer nepojazdnej kompy za úplne novú, výkonnejšiu, stabilnejšiu kompu, hlavne s väčšou kapacitou. S čím mimochodom súhlasila aj Vodohospodárska výstavba, š. p., Bratislava a to dokonca na 15 rokov financovania jej prevádzky.

Avšak všetko by bolo “ružové” hneď v roku 2012, keby nebolo už typickej slovenskej byrokracie a dovoľovaní sa azda aj vrátnikovi, ktorý možnože ešte kedysi otváral prístavisko… Preto sa nová kompa uviedla do prevádzky 1. júla 2015. Ale však, úplnými pravidlami a návrhmi, priamo od ľudí, ktorí ju mali aktívne používať. Medzi novinky, ktoré sa zaviedli po príchode novej kompy, je dobré spomenúť: premávanie kompy v častejších intervaloch (momentálne každú pol hodinu), zabezpečenie prednostného pruhu pre kompu a plne elektrifikované informačné tabule, ktoré majú zjednodušiť prepravu občanov (domácich ako aj cudzincov). Zatiaľ sa všetky tieto “novoty” zdajú byť správnym krokom, v oblasti vypočutia a následnej realizácie občanov.

 

Takto by sa mala končiť každá rozprávka alebo americký filmový trhák však?…

No bohužiaľ, tak ako v každej rozprávke alebo filme, aj tu sa vyskytol neprajník a záporná postava nemenovaného politika“, ktorý sa silou mocou snaží o “sfúknutie“, pomysleného domčeka jedného z troch prasiatok, len preto, že sa mu to momentálne hodí do karát (všetci asi vieme prečo)…

 

My však vieme, že jeho dych (aj keď môže byť akýkoľvek silný a pre-fabulovaný klamstvami) nebude stačiť, pretože mu všetok kyslík dôjde už v marci. Lebo pochopí, že mal viac konať ako len rozprávať  – ako? kto? kde? a čo? robí (podľa neho) nesprávne.

 

Všetko sa dozvieme už o 5 mesiacov, dúfam, že budete pri tom ;). Ja si to rozhodne nenechám ujsť!

 

 

 ALEX HVIEZDNY

Prečo musí mať každá aktualizácia CHYBY ? !

12.12.2015

Pripravuje sa... To sú slová ktoré na nás vyskočia, keď čakáme na stiahnutie novej aktualizácie. Vyvolávajú v nás zvedavosť a radosť s niečoho nového, čo sme do teraz nemali a čo "nutne" viac »

Ringierove kráľovstvo a jeho poddaní

02.12.2015

Isteže, každý si niekedy schuti zakľaje alebo sa posťažuje... Ale robiť to neustále a bez akéhokoľvek relevantného dôvodu (k tomu ešte takým spôsobom) je úplne neprofesionálne. Zvlášť viac »

Príde k nám dravá šelma zo Spojeného kráľovstva!

21.11.2015

"Stačil jeden telefonát a bolo to" Takmer takto jednoducho sa na Slovensku preinvestuje 1,4 miliardy eur, zamestná sa vyše 3.000 ľudí a z našej krajiny vyexportujeme o 300.000 áut ročne viac. viac »

Senate FBI Wray

Výbor amerického Senátu schválil nomináciu Wraya na šéfa FBI

20.07.2017 20:17

Dvadsaťčlenný výbor pre súdnictvo Senátu amerického Kongresu jednohlasne schválil nomináciu Christophera Wraya na šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

strečno,žilinca,cesta

Popod Strečno už neprejdú ani vodáci

20.07.2017 20:00

Cestu pod hradom Strečno skôr ako na konci mesiaca určite neotvoria. Najnovšie pre stále sa odlamujúce skaly z brala dokonca vyhlásili zákaz splavovania Váhu.

Česko, koruna, mena, peniaze

Česká koruna prvýkrát po intervenciách prelomila hranicu 26 Kč za euro

20.07.2017 19:54

Česká mena vo štvrtok prvýkrát od ukončenia intervencií Českej národnej banky prelomila hranicu 26 korún za euro, keď posilnila na 25,995 Kč za euro.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Po viacdňovom pátraní našli utopenú Kristínu

20.07.2017 19:35

Z Malého Dunaja vytiahli telo 15-ročnej Kristíny, po ktorej hasiči a potápači pátrali už štvrtý deň. V pondelok sa nevynorila nad hladinu pri vodnom mlyne v Tomášikove v okrese Galanta.

Alexander Hviezdny

Hviezdne blogy, pre hviezdnych čitateľov!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 38959x
Priemerná čítanosť článkov: 4870x

Autor blogu