Založ si blog

Gabčíkovo – zostaneme odkázaní na šnorchel?

Starostovia okolitých obcí si pochvaľujú, že sa môžu opäť takpovediac, voľne pohybovať z ostrova na pevninu a zase späť, pomocou novej kompy, ale „niekto“ im chce ich radosť zatrhnúť.

 

Každý rozumný človek by si povedal, že pokiaľ sa mám ako dostať domov (čo pred tým šlo len veľmi ťažko a v obmedzenom čase) a som s tým spokojný nielen ja, ale aj moji susedia, prečo by som to mal meniť, len kvôli nejakému názoru politika, (ktorý aj tak len stále „kecá“ a snaží sa všetko dementovať)?

 

Celý problém vznikol ešte veľmi veľmi dávno, keď staručká kompa ešte len dosluhovala a potrebovala nového „parťáka“ lebo bola súca, skoro už len do starého, železa.. A tak sa začalo z hútaním ako túto tento problém vyriešiť. Možností bolo mnoho ale ani jedno sa nestretlo s pozitívnym ohlasom.

Dokonca keď, sa v roku 2007 pokúšali starostovia odrezaných obcí (Bodíky, Horný Bar, Rohovce a Vojka nad Dunajom) tento problém vyriešiť (nielen v záujme svojich občanov), bolo im povedané, že majú byť radi za to čo „majú“ (pozn. čo NEMAJÚ!).

 

Nakoniec sa všetko dalo do pohybu až o 5 dlhých nekonečných rokov, konkrétne v roku 2012. Keď sa po prebratí všetkých možných riešení dospelo k názoru, že asi bude najlepšie (teda aj najvýhodnejšie – ekonomicky aj ekologicky – s krátkodobého hľadiska) výmena starej, už takmer nepojazdnej kompy za úplne novú, výkonnejšiu, stabilnejšiu kompu, hlavne s väčšou kapacitou. S čím mimochodom súhlasila aj Vodohospodárska výstavba, š. p., Bratislava a to dokonca na 15 rokov financovania jej prevádzky.

Avšak všetko by bolo „ružové“ hneď v roku 2012, keby nebolo už typickej slovenskej byrokracie a dovoľovaní sa azda aj vrátnikovi, ktorý možnože ešte kedysi otváral prístavisko… Preto sa nová kompa uviedla do prevádzky 1. júla 2015. Ale však, úplnými pravidlami a návrhmi, priamo od ľudí, ktorí ju mali aktívne používať. Medzi novinky, ktoré sa zaviedli po príchode novej kompy, je dobré spomenúť: premávanie kompy v častejších intervaloch (momentálne každú pol hodinu), zabezpečenie prednostného pruhu pre kompu a plne elektrifikované informačné tabule, ktoré majú zjednodušiť prepravu občanov (domácich ako aj cudzincov). Zatiaľ sa všetky tieto „novoty“ zdajú byť správnym krokom, v oblasti vypočutia a následnej realizácie občanov.

 

Takto by sa mala končiť každá rozprávka alebo americký filmový trhák však?…

No bohužiaľ, tak ako v každej rozprávke alebo filme, aj tu sa vyskytol neprajník a záporná postava nemenovaného politika„, ktorý sa silou mocou snaží o „sfúknutie„, pomysleného domčeka jedného z troch prasiatok, len preto, že sa mu to momentálne hodí do karát (všetci asi vieme prečo)…

 

My však vieme, že jeho dych (aj keď môže byť akýkoľvek silný a pre-fabulovaný klamstvami) nebude stačiť, pretože mu všetok kyslík dôjde už v marci. Lebo pochopí, že mal viac konať ako len rozprávať  – ako? kto? kde? a čo? robí (podľa neho) nesprávne.

 

Všetko sa dozvieme už o 5 mesiacov, dúfam, že budete pri tom ;). Ja si to rozhodne nenechám ujsť!

 

 

 ALEX HVIEZDNY

Prečo musí mať každá aktualizácia CHYBY ? !

12.12.2015

Pripravuje sa... To sú slová ktoré na nás vyskočia, keď čakáme na stiahnutie novej aktualizácie. Vyvolávajú v nás zvedavosť a radosť s niečoho nového, čo sme do teraz nemali a čo "nutne" viac »

Ringierove kráľovstvo a jeho poddaní

02.12.2015

Isteže, každý si niekedy schuti zakľaje alebo sa posťažuje... Ale robiť to neustále a bez akéhokoľvek relevantného dôvodu (k tomu ešte takým spôsobom) je úplne neprofesionálne. Zvlášť viac »

Príde k nám dravá šelma zo Spojeného kráľovstva!

21.11.2015

"Stačil jeden telefonát a bolo to" Takmer takto jednoducho sa na Slovensku preinvestuje 1,4 miliardy eur, zamestná sa vyše 3.000 ľudí a z našej krajiny vyexportujeme o 300.000 áut ročne viac. viac »

Stefan Löfven

Švédsky parlament odmietol Löfvena ako premiéra

14.12.2018 16:55

Tri mesiace po parlamentných voľbách, ktoré skončili patom, Švédsko stále nemá vládu.

francúzsko, žlté vesty

Francúzske úrady a polícia sa pripravujú na ďalšie kolo protestov žltých viest

14.12.2018 16:17

V Paríži i ďalších mestách zatvorených mnoho múzeí, galérií a ďalších pamätihodností.

kurča, hydina, kura, mäso

Lacné ukrajinské kurence hydinárom nevoňajú, nemusia byť kvalitné

14.12.2018 16:12

Slovensko sa podľa potravinárskej komory stalo krajinou, do ktorej mieria stovky kamiónov naložených lacným ukrajinským hydinovým mäsom.

parlament,

Voľby by v novembri vyhral Smer pred SaS a OĽaNO, bugárovci mimo

14.12.2018 16:09

Podľa prieskumu by sa do parlamentu dostalo sedem strán vrátane KDH.

Alexander Hviezdny

Hviezdne blogy, pre hviezdnych čitateľov!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 42016x
Priemerná čítanosť článkov: 5252x

Autor blogu