Založ si blog

Tragédia, do ktorej bolo zapletených až sedem Európskych štátov!

rakusko-migranti-utecenci-pandorf-nestandard2

Veď posúďte samy…

71 ľudských životov vyhaslo v strašných podmienkach na RAKÚSKEJ diaľnici, v nákladnom aute s MAĎARSKÝMI poznávacími značkami, oblepenom reklamou na hydinové výrobky SLOVENSKEJ firmy HYZA, ktorá mimochodom patrí do koncernu ČESKÉHO ministra financií a miliardára Andreja Babiša. Ale to nie je všetko. Prípad sa ešte viac zamotáva tým, že vodiča identifikovali ako BULHARSKÉHO občana libanonského pôvodu, pričom hlavní strojcovia sú zrejme v RUMUNSKA! To by však bolo veľmi jednoduché, nemyslíte? Perličkou na záver je, že od mája tohto roka je konateľom UKRAJINEC a poverenie na preberanie pošty má zase ďalší Maďar.

 

O tom ako sa to stalo, aká mohla byť príčina smrti a všetkých ďalších podrobnostiach spojených s touto tragédiou, už bolo hádam popísané aj to, čo sa vôbec nestalo a zrodilo sa len v hlavách extrémistov a bulvárnych novinárov.

 

Pýtam sa, muselo to zájsť až tak ďaleko?!
…Nikdy by potom nemuseli vznikať takéto texty:

 

Táto smutná udalosť dokazuje neľudskosť pašerákov a prevádzačov, ktorí sa priživujú na preprave zúfalých utečencov a neváhajú v záujme zisku obetovať ich životy,“ vyjadril sa slovenský premiér Róbert Fico.

 

Tragédia, ktorá sa včera stala v Rakúsku, nemá obdobu. Musíme urobiť všetko preto, aby sme znemožnili zneužívať zložitú situáciu utečencov pašeráckymi skupinami, ktoré na nich zarábajú, a ktoré sú ich dokonca schopné pripraviť aj o život. Všetci, ktorí sa na takýchto špinavých obchodoch podieľajú, musia byť tvrdo potrestaní bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa takýto incident môže stať. takéto niečo sa už nikdy nesmie zopakovať.
Peter Pellegrini.

 

VÝZVA K ĽUDSKOSTI
Pred naším prahom dnes umrelo 50 ľudí. Detí, žien a mužov. Neboli to teroristi, boli to ľudia, ktorí utekali pred vojnou. Zomreli v hrozných podmienkach. Udusili sa v odstavenej dodávke na kraji diaľnice.

Neudialo sa to v Afrike, neudialo sa to v Stredomorí, neudialo sa to v koncentračnom tábore počas druhej svetovej vojny. Stalo sa to pár kilometrov od Slovenska, v 21. storočí. Ak sme si mysleli, že utrpenie utečencov je niečo vzdialené, niečo, čo sa nás netýka, od dnes to už nemôžeme tvrdiť.

Dnešok ukázal, že utečenecká otázka nie je nejaký abstraktný politický problém. Je to otázka života a smrti konkrétnych ľudí. Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť.

Vyzývame vládu SR, aby ihneď podnikla kroky, ktoré pomôžu zmierniť bremeno krajín, ktoré sú najviac vystavené utečeneckej vlne a zmiernila utrpenie utečencov.

Slovensko už má vybudovaný fungujúci systém pomoci žiadateľom o azyl a utečencom. Stovky jednotlivcov a komunít dobrovoľne ponúklo pomoc. Práve títo ľudia môžu byť kostrou našej pomoci.

Preto by vláda s nimi mala ihneď nadviazať komunikáciu a ponúknuť čo najväčšiu možnú podporu.

Vyzývame vládu, aby okamžite konala a pripravila akčný plán pomoci utečencom. Pokiaľ nepripraví riešenia, ktoré budú tento problém riešiť z dlhodobého hľadiska, nech rieši aktuálnu situáciu a pomôže zabrániť hroziacej humanitárnej katastrofe.

Nenechajme ľudí trpieť a umierať pred naším prahom.

Emília Vášáryová, Michal Kaščák, Michal Hvorecký , Martin “Pyco” Rausch, Jakub Ptačin, Matúš Vallo Kancelária verejného ochrancu práv, Lucia Štasselová, Ján Orlovský, Milan Zimnýkovaľ – Junior, Michal Havran, Lenka Surotchak, Laco Oravec, Samo Marec , Martin Dubéci, Róbert Slovák, Peter “Šarkan” Novák, Branislav Ondrášik, Samo Trnka, Ludwig Bagin, Adam Znášik, Ondrej Dostál, Palo Sybila, Roman Jančiga, Pavol Hardoš, Miroslava Kernová, Ivan Štefunko, Natália Tomeková, Boris Strečanský, Zuzana Dančíková, Viera Dubačová, Tomáš Ulej, Miroslava Bobáková, Slovensko – český fond, Liga za ľudské práva, Andrej Findor, Andrea Puková, Boris Essender, CVEK, Alena Chudžíková, Elena Kriglerová, Slovenská katolícka charita, Radovan Gumulák, Michal Patarák

zdroj: medzičas.sk

 

Všetky tieto riadky slov (ale aj akési vnútorné presvedčenie) ma nútia zamyslieť sa…
Ako vôbec môžu napísať niektorí ľudia (Slováci) žijúci  v Anglicku, že utečencov tu (na Slovensku) nechcú, keď oni samy sa stali „utečencami“ (z ekonomických dôvodov) už pred niekoľkými rokmi! Prakticky chcú ochrániť svoju rodnú hrudu, pred takými, ako sú oni samy! A takéto pokrytecké tvrdenia, nevypúšťajú iba Slováci…

Stále totiž pretrvávajú  obavy a konzervatívne názory, že imigrant aj v novom prostredí bude presadzovať svoju mentalitu, náboženstvo, zvyky alebo, že vytvorí akési „geto“ a bude terorizovať všetkých naokolo.

 

Skúsme sa rozpomenúť ako sme sa zachovali ako malé deti keď nám niečo zakázali? Just sme to urobili… A v tom to práve je… Akákoľvek vec bude ľudom zakazovaná/odopieraná, o to viac budú po nej túžiť.

Viď. príklad USA a hranica s Mexikom. Čím väčšie a vyššie stavajú ploty, zosilňujú kontroly a pohraničnú stráž (pričom neváhajú použiť smrtiace zbrane), tým sú ľudia (utečenci, prisťahovalci a migranti) odhodlanejší dostať sa do „krajiny zasľúbenej“. Chceme aby to zašlo do takýchto extrémov aj u NÁS a aby sme boli vo vlastnej krajine ohraničený plotom a ozbrojencami ako dobrovoľný väzni? Apropo, ktoré meno štátu je utečencami a aj samotnými politikmi Európskych krajín najviac skloňované v médiách (bez ohľadu na to ako si ich EÚ prerozdelí)? – Nemecko, ktoré je hlavným cieľom migrantov, prečo teda SK médiá i naďalej nafukujú sa bubliny strachu a nepokojov u nás na Slovensku?

 

Prečo radšej „problém“ s utečencami nepretransformujeme v Náš prospech a sa nepozrieme sa na túto situáciu aj z pozitívneho hľadiska (nie len my Slováci ale celá Európska Únia)?

Napríklad, konečne môžeme vyriešiť nikdy nekončiaci problém s odpadkami vo veľkomestách (ohorky z cigariet a zbytky zasušených žuvačiek na zemi, ilegálne skládky, sekundárne separovanie odpadu…), čistenie znečistených jazier a potokov od komunálneho a stavebného odpadu, odstraňovanie nelegálnych „malieb“ z verejne viditeľných miest – hlavne z priamych tepien príchodu do krajiny (stanice, letiská a prístavy), výroba „handmakov“ za pomoci výrobných postupov a ekologických materiálov krajiny z ktorej migrant pochádza… Navzájom sa môžeme oboznámiť s kulinárskymi špecialitami a zlepšiť tak svoje zdravie, výdrž a fyzický (možno aj psychický) stav, môžu vzniknúť nové umelecké štýly, hudobné skupiny a nakoniec možno aj nový priemysel, ktorý „hostiace“ krajiny doteraz vôbec nemali alebo o ňom ešte nepočuli. Čo v konečnom dôsledku môže dopomôcť k zvýšeniu HDP „hosťujúcej“ krajiny.

 

Veď predsa je toľko možností ako z toho môžu vyťažiť obe stranyNevyužijeme takúto príležitosť?

 

Áno viem, je to utopický názor a mnohý so mnou určite nebudú súhlasiť a iste aj nesúhlasíte… Ale rozhodol som sa poňať túto tému resp. „problém“ ako výzvu, ktorú TREBA RIEŠIŤ a pozerať sa na ňu z iného pohľadu. S pohľadu vedca, kňaza, politika a možno aj dieťaťa… ale hlavne z pohľadu človeka. Pretože násilím nikdy nedosiahneme nenásilie a nenávisťou nikdy nedosiahneme pochopenie. Zlým to nikdy nepôjde..a dokázali nám to už mnohí… (v minulosti aj v prítomnosti). Jednoducho zo zlého nikdy dobré nebude.

Záleží na tom, či to vieme urobiť INAK(?)

 

ALEX HVIEZDNY

 

Prečo musí mať každá aktualizácia CHYBY ? !

12.12.2015

Pripravuje sa... To sú slová ktoré na nás vyskočia, keď čakáme na stiahnutie novej aktualizácie. Vyvolávajú v nás zvedavosť a radosť s niečoho nového, čo sme do teraz nemali a čo "nutne" viac »

Ringierove kráľovstvo a jeho poddaní

02.12.2015

Isteže, každý si niekedy schuti zakľaje alebo sa posťažuje... Ale robiť to neustále a bez akéhokoľvek relevantného dôvodu (k tomu ešte takým spôsobom) je úplne neprofesionálne. Zvlášť viac »

Príde k nám dravá šelma zo Spojeného kráľovstva!

21.11.2015

"Stačil jeden telefonát a bolo to" Takmer takto jednoducho sa na Slovensku preinvestuje 1,4 miliardy eur, zamestná sa vyše 3.000 ľudí a z našej krajiny vyexportujeme o 300.000 áut ročne viac. viac »

smer, snem, richard raši

Raši predstavil opatrenia na podporu vzniku Smart Cities

23.07.2018 13:28

Prvý krokom bude vytvorenie webovej platformy pre Smart Cities, druhým zadefinovanie súboru aktivít na ich podporu a tretím zverejnenie výziev.

kataster, katastralny urad,

Kataster na jeseň rozšíri online služby

23.07.2018 13:00

Od októbra by sa mal kataster ešte výraznejšie priblížiť ľuďom. Od počítača, teda bez osobnej návštevy úradu a poplatkov, by sme toho mali vybaviť viac ako doteraz.

lekár očkovanie, vakcína, kliešte

Čínsku verejnosť pobúrila kauza chybných vakcín

23.07.2018 12:57

Spoločnosť Changsheng pri vakcíne proti besnote falzifikovala záznamy o výrobe a kontrole produktu a svojvoľne zmenila kritériá výrobného procesu.

alergia, nádcha, prechladnutie

Za nekosenie pozemkov s inváznymi rastlinami hrozia vysoké pokuty

23.07.2018 12:50

Momentálne je na zozname inváznych rastlín sedem bylín a štyri dreviny.

Alexander Hviezdny

Hviezdne blogy, pre hviezdnych čitateľov!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 41136x
Priemerná čítanosť článkov: 5142x

Autor blogu